Umíte využít chvíle pro sebe?

Když jsme se vraceli z víkendu, přítel potřeboval po cestě zajet na jednání. Abych s ním nemusela trávit čas na cestě, navrhl mi, že mě vysadí na pár hodin v Třeboni. Nejprve mi přišlo divné, že bych na turistickém místě trávila čas sama, ale pak mi to začalo šrotovat. Napadlo mě, že je to skvělá příležitost dočíst knihu a projít si krásné historické centrum.

A tak jsem také udělala. Prošla jsem se po náměstí, kolem zámku, na hodinku zakotvila s knihou v kavárně a vychutnala si ledové frappé a lehký mandlový koláč. Pak jsem se přesunula do zámeckého parku a jen tak pozorovala život kolem. Zastihl mě lehký letní deštíček, který mě neodradil a zůstala jsem sedět. Vnímala jsem naplno vůni léta, vláhu padajících kapek a pak to přišlo.

Pocit naprostého uvolnění v přítomném okamžiku, doprovázený zdánlivě bezdůvodnou radostí. Po chvíli jsem začala vnímat podivný bzukot v hlavě. Najednou mě napadaly myšlenky a odpovědi na otázky, které jsem si v posledních dnech kladla a marně si s nimi lámala hlavu. Zavalila mě vlna euforie, že jsem na to kápla a všechny myšlenky jsem si rychle poznamenala. Když jsem z parku odcházela, zírala jsem, kolik práce jsem zvládla, a přesto se cítila naprosto odpočatá a radostná.

Vždyť i tento článek je výsledek pár desítek minut v parku. A to normálně trávím psaním hodiny. To víte, i já bojuju se svými přesvědčeními, která mi staví vysokou zeď přede mnou. Třeba jako toho školního, že nedokážu psát. Stav uvolnění, ke kterému jsem v parku došla, mi pomohl toho pochybovačného skřítka umlčet a projevit sama sebe. Byť mám stále v čem se zdokonalovat. A to je dobře.

Když pro mě přítel přijel, děkovala jsem mu za skvělý nápad a cenný čas pro sebe, který mi věnoval. Jako bonus jsme si užili společný večerní piknik s jeho synem u jihočeského rybníka.

Máme přirozenou potřebu obklopovat se lidmi. Pak nám přijde divné být sama, ale nebojte se toho. Naopak takové chvíle vyhledávejte. Vy čas nemáte? Ale máte. Máte volbu. Je jen otázkou vašich priorit, zda si čas dokážete bez výčitek uzmout. Jen, prosím, nezůstávejte doma u televize, obklopená věcmi, které čekají, až je uklidíte. Vyrazte ven! Mezi lidi nebo do přírody. Na místo, kde se cítíte příjemně. Na místo, které má svoji duši a nádhernou energii.

Pár úžasných míst, které jsem v posledních týdnech navštívila: Vyšehrad při západu slunce, Máchovo jezero na pláži a v kempu, snídaně v Le Frenchie v Plzni. Máte vlastní tip? Dejte ostatním do komentáře.

Když jen tak pozorujete svět, začnete si všímat detailů, které jinak nevidíte. Cítíte vůně, které jinak necítíte a vnímáte sama sebe, kterou jinak nevnímáte. To v sobě máte ukryté moudro i odpovědi na všechna trápení, která si nosíte. Sama snáze dokážete dojít ke stavu naprostého vnitřního klidu a vyrovnání. Najdete v sobě odpovědi na problémy, které vás trápí. A nemusíte nad nimi usilovně přemýšlet. Naopak. Díky tomu, že vypnete urputné přemýšlení a uvolníte se, začnou přicházet skvělé nápady samy.

Někdy se stává, že jsme zacyklené ve svých problémech a naše myšlení není připraveno tohle vyřešit. Proto koučuju. Pomáhám ženám změnit pohled na svoje myšlení a získat nit pro vystoupení z bludného kruhu nespokojenosti sama se sebou a svým životem.

Mám na vás prosbu. Udělejte si podobnou chvilku sama pro sebe i vy. Zajděte si sama na dobrý oběd, na procházku parkem, na prohlídku zámku, sbírat bylinky. Nebo cokoliv jiného, sama dobře víte, kde se cítíte dobře a svá. Už teď máte v hlavě pár nápadů a neříkejte, že ne 🙂

Slibte teď sama sobě, že to během příštího týdne zkusíte. Vyhradit si chvíli jen pro sebe a vyrazit na místo, které vás láká.

Nezaručím vám, že během pár hodin venku vyřešíte všechny svoje starosti, ale s trochou vůle si efektivně odpočinete a dočerpáte síly. Je to dílek k tomu, abyste byla šťastná ve svém těle.

Ať se vám chvilka pro sebe vydaří.
Lucie

"Pomáhám ženám, aby byly šťastné ve svých tělech. Jsem koučka a poradkyně vyznávající celostním přístup mysl-tělo." Více o mně v příběhu tady.

Nabízím individuální konzultace a koučování. Více o konzultacích tady.

Jsem autorkou e-booku "Sedmero záškodníků na cestě k vysněné postavě", který vede ženy k překonávání nesnází při hubnutí. Více o e-booku tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Zjistěte, které kroky vás dovedou k vysněné postavě.

  • Nejčtenější články
  • Kategorie
  • Jsem i na Facebooku