Opouštím fitness svět

Nelíbí se mi fitness svět, ve kterém se stává zdravé jídlo a cvičení posedlostí. Vrcholem tohoto pozlátka je zveřejnění fotky dokonalého těla na sociálních sítích. Tohle ale není skutečný život a úsměvy často něco skrývají. Za jednou vyladěnou fotkou jsou hodiny tvrdé práce, odříkání a se spokojeným životem tahle dřina nemá mnoho společného.

Pro příklad nemusím chodit daleko. Mohu se pozastavit hned u sebe.

Pěkně kulatá, vyšpulená...

Šťastná? Ani ne. Popravdě jsem v té době byla pár týdnů před rozvodem...

Jsou to dva roky, co jsem dokončila kurz osobního trenéra. Dnes se mi vybavila vzpomínka na praxi ve fitku, kde nám trenér vysvětloval správné provedení tlaků s činkami a dodal: „Ty lidi to budou stejně cvičit blbě. Jsou marný. Stejně to časem vzdaj.“

Když je to marné, proč tím trávit čas a brát za to peníze? Nechtěla jsem si nechat vzít iluze o tom, jak změním život dalším ženám. Jak budou díky mým tréninkům štíhlejší a šťastnější. Začala jsem hledat odpověď v jídle a studovala výživu. A pak se ukázalo, že měl pravdu. Nemá to cenu. V praxi se mi potvrdilo, že většina žen nepotřebuje  super zničující trénink ani bezvadný redukční jídelníček.

Potřebují si srovnat svůj život v hlavě. Určit si priority, najít čas pro sebe, začít si samy sebe vážit, napojit se na svoje tělo. Zní to možná trochu sluníčkově, ale bez toho to skutečně nejde. Uspěchaná doba, hodně nároků, léky, antikoncepce, diety. To vše vede k tomu, že se lidé ženou za úkoly a prací, svoje potřeby upozaďují a tělo vnímají, jen když je něco bolí. Nespokojenost a nadváha jsou jen následek. Pouhá změna jídelníčku a cvičení jsou jako náplast. Na chvíli skryjí ránu, ale nehojí.

Jak tedy vyřešit příčinu a najít vyrovnanost se svým tělem i životem? Je potřeba něco změnit. Něco víc než jídelníček.

Řešení vidím ve třech krocích:

  • Znovu se napojit na svoje tělo.
  • Přehodnotit svoje životní hodnoty a priority.
  • Změnit myšlení.

Má to jeden háček, který se snažím překonat. Tahle cesta nesplňuje kritéria, na která jsme v dnešní době zvyklé. Zcela upřímně, výsledek není ihned ani bez práce. Proto tuhle cestu dělím do menších kroků, které přinášejí průběžné výsledky a radost z nich.

Pozoruji, že ve chvíli, kdy se ženám podaří posunout ve všech třech krocích, kila jdou dolů najednou sama. Vznikne prostor pro lepší stravování a cvičení, získají motivaci pro sebe skutečně něco udělat.  A obyčejně nepotřebují dlouhé hodiny s trenérem a výživovým poradcem. Ženy totiž vědí, co jíst a jak cvičit, stačí doladit detaily.

Proto jsem se v posledních měsících začala zaměřovat na koučink, který se stal základem mojí práce. Štěstí, spokojenost a vyrovnanost jsou v hlavě, tam se musí začít. Koučink doplňuji poradenstvím ke stravování a cvičení, aby ženy zároveň doladily ony detaily. Takhle vidím, že to dává smysl a funguje to.

Není fitness jako fitness

Ráda bych doplnila a upřesnila, že zdravý životní styl patří do našeho života. Jíst s vědomím, že to dělá tělu dobře, s chutí si jít zaběhat nebo zacvičit, to je radost. Jídlo a cvičení jsou úžasnou spojnicí mezi myslí a tělem. Jedno o druhém dobře ví, oběma to dělá dobře. Ale jíst zdravě a cvičit není jediným cílem, jsou to pouze prostředky pro spokojený život. Proto už nenabízím samostatné tréninky a výživové poradenství.

Malé poselství na závěr

Žijte skutečný život podle svých hodnot. Radujte se z maličkostí. Řešte to, co vám nevyhovuje. Pokud vám nevyhovuje vaše postava, neničte tělo, které za to nemůže. Než se pustíte do další diety a cvičicí výzvy, zamyslete se. Dobře si promyslete, jak chcete žít a jak nový životní styl do vašeho života zapadá.

Pokud je vám můj přístup sympatický a chcete ho vyzkoušet, ráda vás poznám na osobní konzultaci. Jak probíhá, se dočtete tady>>.

 

"Pomáhám ženám, aby byly šťastné ve svých tělech. Jsem koučka a poradkyně vyznávající celostním přístup mysl-tělo." Více o mně v příběhu tady.

Nabízím individuální konzultace a koučování. Více o konzultacích tady.

Jsem autorkou e-booku "Sedmero záškodníků na cestě k vysněné postavě", který vede ženy k překonávání nesnází při hubnutí. Více o e-booku tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Zjistěte, které kroky vás dovedou k vysněné postavě.

  • Nejčtenější články
  • Kategorie
  • Jsem i na Facebooku