Nejlepší pocit z nakupování, u kterého nebyly obaly

Jsem nadšená. Konečně jsem splnila něco, o čem jsem dlouho pouze mluvila. Mám za sebou první nákup v bezobalovém obchodě a opravdu dobrý pocit. Už dlouho jsem si jistá, že pro štíhlou postavu je mnohem prospěšnější dbát na kvalitu potravin než úzkostlivě střežit kalorie.

A pak je tu něco, co mě opravdu štve. Věčně přetékající koše odpadu, které naše pětičlenná rodina vytvoří. „Miláčku, prosím vezmi odpadky, až půjdeš.“ Znáte to? Teď si říkám, proč jsem tam nezašla dřív, když je to tak skvělé. Pohodlnost. Naprosto lidská vlastnost, která nás tolik kazí. Je jednodušší zajet na nákup do obvyklého obchodu nebo si objednat dovoz domů.

Už kdysi jsem překonala pohodlnost a přestala kupovat předpřipravená jídla. Chvíli to bolí, protože se u toho musí víc přemýšlet. Ale jak si člověk zvykne a je mu lépe, nechce jinak. A mám pocit, že se mi to podaří i teď. Do obchodu Bezobalu budu jezdit pravidelně a ráda. Je totiž jeden opravdu dobrý důvod proč nakupovat kvalitně.

Jste to, co nakupujete.

Alespoň tak to vidím já.

Chcete také jíst kvalitně a šetrně k prostředí? Zajděte do nejbližšího bezobalového obchodu i vy. Mrkněte na mapu míst, kde nakoupíte bez odpadu.

Já jsem byla v Bezobalu na Praze 6.

Jak se tam nakupuje?

Když se z hektické pražské ulice Pod Kaštany ocitnete v obchůdku, pocítíte ohromnou úlevu. Shon vystřídá relaxační hudba, příjemná směsice vůní a úhledně vyskládané boxy se surovinami v dřevěných regálech. Sympatická obsluha vám ráda vysvětlí co a jak.

Už na první návštěvu si vezměte svoje dózy, sáčky a sklenice, ve kterých uchováváte potraviny. Případně využijte zavařovací sklenice, které jsou k dispozici na místě. Také si tady můžete koupit lněné sáčky různých velikostí.

Dózy si u vstupních dveří zvažte na speciální váze. Pokud máte děti, odložte je v malém dětském koutku, kde jim bude dobře. Pak už se jen courejte po obchůdku, okukujte a naberte si do svých nádobek požadované množství vybraných potravin.

V tomto obchodě mají nejen trvanlivé potraviny, mouky, luštěniny, koření nebo oleje. Pozor, mouku si můžete samy namlít z vybraných zrn. To rozhodně příště vyzkouším. Mají tu i ledničku s mléky, tvarohy, vejci. Také tu najdete čerstvé pečivo a bio zeleninu. Prostě ráj pro lidi, kteří fandí lokálním pěstitelům a výrobcům. Překvapil mě bohatý sortiment přírodní kosmetiky a drogerie. A ta vůně ručně vyráběných mýdel…

Když se dostatečně pokocháte a dózy máte plné, zbývá už jen zaplatit u kasy, kde vám dózy zváží a odečtou původní váhu. Doma si dózičky vyskládáte rovnou do skříně a máte hotovo. Jak posté.

Co vše jsem nakoupila a moje dojmy po nákupu, to vše shlédněte ve videu. (2:41)

Tipněte si, kolik mě celý nákup stál. Kdo bude nejblíže, má u mě trénink ve stodůleckém centrálním parku (když je ještě hezky) nebo 30 minut konzultace po telefonu. 😉 Výherce vyhlásím 20.9. ve 20 hod.

Pokud cítíte, že váš životní styl není úplně správný, zkuste tuto cestu. Než si necháte sestavit jídelníček, který pro vás vůbec nemusí být na míru, zajděte si nakoupit kvalitní suroviny a učte se kouzlit s nimi. Jídlo je radost. Pokud navíc jíte s pocitem, že děláte správnou věc, děláte zároveň to nejlepší pro vaše tělo. A spokojené tělo vám dopomůže ke spokojené mysli. Zkrátka k tomu, abyste byla šťastná ve svém těle.

Spokojený nákup a dobrou chuť.

Lucie

 

"Pomáhám ženám, aby byly šťastné ve svých tělech. Jsem koučka a poradkyně vyznávající celostním přístup mysl-tělo." Více o mně v příběhu tady.

Nabízím individuální konzultace a koučování. Více o konzultacích tady.

Jsem autorkou e-booku "Sedmero záškodníků na cestě k vysněné postavě", který vede ženy k překonávání nesnází při hubnutí. Více o e-booku tady.
Komentáře
 1. Lucka napsal:

  Lucie, moc děkuji za článek. Už dlouho si pohrávám s myšlenkou jít do bezobalového obchodu, strach z neznámého mě ale stále brzdil. Jsem ráda, že jsi zmínila právě i ty detaily, s nádobkama a s vážením. Nebo, že jsou k dispozici mléčné výrobky, doteď jsme měla mylnou představu, že je to obchod se „zrním“‚zkrátka se sypkými věcmi. 😀 Tak třeba už se odhodlám 🙂

  • Lucie Teplanová napsal:

   Luci, určitě záleží obchod od obchodu, ale na Hradčanské jsou vybavení nad očekávání. Počítám, že jsme schopni tam nakoupit asi polovinu potravin. Fakt je to zážitek, který stojí za odhodlání 🙂

 2. Lucie napsal:

  Tipuju si 630 Kč.
  Jinak teda závidím šíři sortimentu, hlavně tu drogerii! U nás máme jen takový koutek s trvanlivými potravinami. Ale i tak lepší něco než nic. 🙂

  • Lucie Teplanová napsal:

   Luci, díky za tip. To je výhoda Prahy, ale věřím, že se vybavené obchůdky postupně rozšíří. Musíme tam chodit co nejčastěji. Kde je poptávka, vytvoří se i nabídka 😉

 3. Renata napsal:

  Tipuji 430,-

 4. Ivča napsal:

  Lucko, díky za sdílení. Dlouho chci vyrazit taky, ale stále jsem nebyla…Tak jsi mě inspirovala. Já tipuju 599

  • Lucie Teplanová napsal:

   Ivčo, také jsem dlouho plánovala a přitom je tak jednoduché tam doopravdy zajít 🙂 Napiš, jak se ti tam líbilo. Já jdu zítra znovu, je to návykové 😉

 5. Sasinka napsal:

  tipuju 130

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Zjistěte, které kroky vás dovedou k vysněné postavě.

 • Nejčtenější články
 • Kategorie
 • Jsem i na Facebooku