Lucie Teplanová

Můj příběh cesty k vysněné postavě

Chci s vámi sdílet můj příběh. Ať je vám inspircí a důkazem, že pokud chcete, zvládnete velké věci.


Jsem šťastná ve svém těle

Cítím se báječně. Bydlím v těle, o kterém jsem od dětství snila. Užívám si lichotky partnera i okolí. Nestydím se v plavkách, ani při pohledu do zrcadla. A nejkrásnější na tom je, že teď už to jde samo.

"Nepatřím mezi šťastlivce, kteří mají ideální postavu od přírody. Takových je opravdu málo."

Od dětství jsem trpěla nadváhou a závislostí na sladkém. Posměšky jsem tehdy statečně přecházela. V pubertě už mi to jedno nebylo. Radikálně jsem zhubla, téměř jsem propadla anorexii a pak jsem během jednoho roku nabrala vše a něco více zpět. Byla jsem ze sebe zklamaná a také mě štvalo, že všechno snažení bylo zbytečné. Kleslo mi sebevědomí a mívala jsem často špatnou náladu. Přestávala jsem věřit, že bych ještě někdy mohla být štíhlá a spokojená. Do další diety se mi ani trochu nechtělo.

Najednou mi to došlo.

Radikální diety a nadmíra cvičení stejně nikam nevedou.

Jak trvale zhubnout a váhu si udržet

Hledala jsem pověstnou zlatou střední cestu. Trvalo mi to skoro 20 let. V přemíře různých výživových doporučení, často protichůdných, se mi to zdálo složité. Stále se střídala období, kdy se mi váha držela a kdy jsem více přibírala. S váhou také pěkně zamávala dvě těhotenství.

Po druhém porodu jsem cítila ohromnou touhu přijít tajemství štíhlé postavy na kloub a pomáhat k vysněné postavě i dalším ženám. Šla jsem do toho s nadšením, po hlavě a odborně. S ročním capartem a šestiletou cácorkou po boku. To byl podzim 2015.

Na kurzu fitness instruktora jsem pochopila, jak funguje naše tělo a jak jej můžeme pohybem efektivně formovat. Další kurz poradkyně pro výživu mě uvrhl do fascinace biochemickými procesy v našem těle. Ty ovlivňujeme každý den hlavně tím, co jíme. A právě tyto procesy stojí i za tím, jak vypadáme. Odráží se také na naší psychice – jak se cítíme a jak si užíváme života.

Je to jednoduché, ale...

I když jsem studovala složité souvislosti, zjistila jsem, že podstata hubnutí a udržení váhy je skutečně jednoduchá. Stačí dodržovat několik zásad a vytvořit si vlastní zdravý životní styl, ve kterém se cítíme dobře.

Přesto mi do skládanky něco chybělo. Je to tak jednoduché a stejně to mnoho lidí nedokáže. Ti, kterým se podařilo dlouhodobě zhubnout, často popisují, že jim to v jistém okamžiku v hlavě „docvaklo“. To, co dříve nešlo a připisovali to slabé vůli, najednou hravě zvládli. Ptala jsem se sama sebe:  „Jde tento okamžik posunu v hlavě přiblížit?”

Věřím, že vše jde, pokud hledáme způsoby. Hledala jsem a našla přístup, jak pracovat s myslí a měnit nefunkční pohled na svět.

"Je to v hlavě", slýchám často od klientek.

Když vše do sebe správně zapadá

Do skládanky svého know-how jsem přidala třetí obor a absolvovala jsem kurz koučinku. Koučink mě zaujal natolik, že mě na čas více táhlo téma seberozvoje a štěstí. Jenže ono štěstí je o vyrovnanosti všech životních ingrediencí.

Pokud nemáte zmáknutý jídelníček a pohyb, projeví se to nejen na vzhledu postavy. Zároveň se připravujete o životní energii a spokojenost, které se v nich ukrývají. Proto jsem začala přemýšlet nad tím, jak propojit všechny tři oblasti.

Od té doby, co jsem svoji skládačku Mysl - Strava - Cvičení vyladila a rozběhla, se mě optimální váha drží jako klíště.

Mým posláním je pomáhat dalším ženám, aby se také cítily šťastné ve svém těle a mohly pustit svoji váhu a hubnutí z hlavy.

Pomáhám ženám najít nejkratší funkční cestu, která je dovede k vysněné postavě a spokojenosti.

"Baví mě žít životní styl, ve kterém jsem svojí paní. Už nejsem otrokem sladkostí, brambůrek ani výčitek."

První krok určitě znáte. Děláte i další dva kroky, abyste dosáhla vysněné postavy?

 

Dočtete se v e-booku zdarma

Společně najdeme řešení

Opravdu můžete dosáhnout toho, co si přejete. Pojďme hledat způsoby, důvody proč to nejde nechte plavat.

Kontakt

Chcete vědět více nebo mě poznat?